VMware

VMware Fusion 6 start olmuyor

Merhaba,

VMware Fusion 6 ürünü yeni çıktı ancak her yeni üründe olduğu gibi bu üründe de çeşitli sorunlar yaşayanlar oluyor. Öncelik ile bu konu ile ilgili birçok mail aldım ve bunların arasında birçok kişide  “VMware Fusion 6 start olmuyor” durumundan şikayetciydi.

VMware Fusion 6’yı açmak istediğinizde açılmıyor veya açılıp crash oluyor ise aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor. Crash report aşağıdaki gibidir.

cui::license::GetLicenseInfoForProduct

Bu sorunu daha çok bilgisayarında eski Fusion sürümlerini kullananlarda oluyor. Upgrade yaptığınız halde bazen eski lisans bilgileri kalkmayabiliyor. Zaten hatada eski lisans bilgilerinin kaldırılmamasından kaynaklanıyor.

Eski lisans’ı silmek için;

1) Finder’i açın

2) Menu bar’dan Go > Go to Folder diyoruz ve aşağıdaki path’e gidiyoruz.

/Library/Preferences/VMware Fusion/

3) license.fusion.site.6.0 ile başlayan bütün dosyaları silin.

4) Fusion’ı tekrar açmayı deneyin. İlk açılışta lisans bilgisini soracaktır bununda sebebi lisans dosyalarını silmiş olmamızdır.

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x