Esxi 5.x host üzerinde Cpu ve Memory değerleri gözükmüyor

Abone Ol İçerikleri Kaçırma
tarafından 11 Eylül 2013 tarihinde VMware, VMware ESXi kategorisine yazıldı.

Merhaba,

Bugun vCenter’a bağlandığımda; DRS’in guest’leri düzgün bir şekilde host’lara dağıtamadığını gördüm. Neredeyse bir host üzerinde bütün guest’ler toplanmış durumdaydı. Hatanın sebebini araştırırken, host üzerinde resources değerlerinin 0 olarak gözüktüğünü gördüm. DRS; host üzerindeki kaynak durumuna göre çalıştığı için sorunun bundan kaynaklandığını farkettim. Ufak bir araştırma yaptıkdan resource’un neden bu şekilde gözüktüğünün sebebini buldum.

 

resourceresource2

Bunun sebebi vCenter’ın; Esxi management agent ile konuşamamasından kaynaklanmaktadır.  Bu aslında VMware tarafında bir bug olarak raporlanmaktadır. Bu sorun aşağıdaki vCenter versiyonlarında mevcutdur.

  • 5.1 (799731),
  • 5.1.0a (880471),
  • 5.1.0b (947939)

Bu sorundan kurtulmak için vCenter Server 5.1 Update 1. (5.1.U1-1065152) versiyonunu yüklemeniz veya upgrade etmeniz gerekmektedir. Eğer upgrade yapma şansınız yok ise vCenter’ı restart ederek veya management agent‘i restart ederek bu sorundan geçici olarak kurtulabilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments