VMwareVMware ESXi

Vmware Esxi 5.1 ‘den 5.0 ‘a Downgrade

Merhaba,

Vmware Vsphere 5.1 ürünü release olduktan sonra test ortamıma kurdum ancak HCL‘de yer alan çeşitli uyumsuzluklardan dolayı kaldırmak durumunda kaldım.Daha doğrusu buna kaldırma denilmez çok güzel bir özellik ile karşılaştım:)

Vmware Vsphere 5.1 ile birlikte gelen yeni özelliklerden biride Roll Back özelliği.Bu özellik ile 5.1 olan host’umuzu 5.0‘a geri dönebiliyoruz.Bunun için;

Reboot işlemi yaptıktan sonra kullandığınız sunucunun özelliğine göre ILO,DRAC vs.. bağlanıp console ekranına düşeblirsiniz veya makinanın başına gitmeniz gerekir:)Host‘umuzu reboot ettikten sonra Shift+R kombinasyonuna basarak Recovery Menu‘yu açıyoruz.

Daha sonra karşımıza gelen ekran Y tuşuna basarak işlemi başlatıyoruz.Makinamız reboot oluyor.

Sonrası…

Öncesi..

İlginç bir özellik..Benim hoşuma gitti açıkcası.Tabi production ortamında nasıl bir tepki verir bilemiyorum:)

Test edip size bilgi veririm..

İyi çalışmalar.

 

 

 

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x