VMwareVMware vCenter

vCenter içerisindeki sanal makina Power on olmuyor..

Merhaba,

Yeni oluşturmuş olduğunuz bir sanal makinayı veya kapatmış olduğunuz bir sanal makinayı Power on etmek istediğinizde aşağıdaki gibi bir hata alabilirsiniz. Ben kendi sistemimde bu hatayı çok farklı bir şekilde aldım. Sunucumu açtığımda mevcut guest‘ler otomatik olarak açıldı.Ancak ben hata yeni bir template oluşturmak istediğimde aldım. Daha sonra ilgimi çekti biraz araştırdım ve sonuca ulaştım.Neyse ben hatayı anlatayım.

The operation is not allowed in the current connection state of the host.

poweron

Yukarıda gördüğünüz gibi. Öncelik ile şunu söyliyeyim korkulacak herhangi bir problem yok. Sanal makinaların İnvalid veya Orphaned düşmesinden daha iyidir yani:)

Arkadaşlar bu hatayı düzeltmek için vCenter sunucunuzun servislerini restart etmeniz gerekmektedir. Bunun sebebi servislerin düzgün başlamamasından kaynaklanmaktadır. Servisleri yeniden başlattığınız takdirde sorun düzelmiş olacaktır.

Ayrıca bu sorun vCenter Server Appliance ürünü içinde geçerlidir. vCenter Server Appliance ürününün’de servislerini restart etmeniz gerekmektedir tabi eğer kullanıyorsanız.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x