Microsoft

USB’ den Windows işletim sistemi kurmak

Merhaba,

Birçok kişi bu konuda sorun yaşıyor ancak ben bunu kısaca size anlatmak istiyorum. Eskiden makinalarımızda Windows XP veya Windows Vista yüklü iken, ISO dosyalarını usb bellek’e atmak için 3 party bir program kullanıyorduk. Daha doğrusu USB’den windows 7 veya Windows 8 kurmak için program kullanmanız gerekiyordu. Ancak belirteceğim yöntem ile ekstra bir program kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Tabi isteğinize göre size program ile nasıl yapılacağınıda anlatacağım.

Bu anlatacağım yöntem basit bir yöntem ve ben uzun bir süredir bunu kullanıyorum.

İndirmiş olduğunuz ISO dosyasını açıp içindeki dosyaları USB bellek’e kopyalamanız yeterli olacaktır. Ancak burada şuna dikkat edin lütfen gizli dosya olmasın. Eğer gizli dosya’da var ise bunuda ISB bellek’e atmanız gerekmektedir. Eğer bu şekilde yaparsanız sorunsuz bir şekilde bilgisayarınız başlarken USB’den boot etmeyi seçerseniz kurulum başlayacaktır.

2. bir method ise;

Bilgisayarınıza PowerISO programını indirip, ISO dosyanızı PowerISO ile açmanız gerekmektedir. ISO dosyanızı açtıkdan sonra içerisindeki dosyaları sürükle-bırak yöntemi ile USB bellek’inizin içine kopyalayacaksınız. Bu şekilde ISO içerisindeki gizli dosyalarda kopyalanacaktır.

Her iki yöntemde sorunsuz bir şekilde bootable bir usb oluşturabilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x