NetApp

NetApp vSphere Plugin Install Sorunu

Merhaba,

Netapp vSphere Plugin’i bilmeyen yoktur sanırım. Ancak yinede üstünden kısaca geçmekte fayda var diye düşünüyorum. Netapp vSphere Plugin vCenter üzerine kurulan Storage yönetimi kolaylaştıran bir plugin’dir. Plugin kurulumu yapıldıktan sonra storage username ve password bilgilerini girerek authentication’ı gerçekleştiriyoruz. Peki bu ne işe yarıyor diye sorabilirsiniz. Bu plugin ile Controller’ların doluluk oranlarını, warning’leri, LUN oluşturma işlemleri gibi çeşitli işler yapabiliyoruz. Yani bir nevi yönetim kolaylığı sağlıyor bize.

Social_Media_Atom_1_HiRes

Ben bu yazımda kurulum sırasında alabileceğiniz bir hata ile ilgili bilgi vermek istiyorum.Windows Server 2008 üzerine NetApp vSphere Plugin (Virtual Storage Console (VSC) for VMware) kurmak istediğinizde aşağıdaki hatalar ile karşılaşabilirsiniz.

Error:

The NetApp vSphere Plugin Framework Service has not yet started. Try to load https://localhost:8143/register.html in your browser. If it does not display, then there is a problem with the installation.

Error:

wrapper | Unable to install the NetApp vSphere Plugin Framework service - Access is denied. (0x5).

WARNING

Unable to write to the configured log file location: log\wrapper.log
Falling back to the default file in current working directory: wrapper.log Cause was: Access is denied (0x5)
Unable to open logfile log\wrapper.log: Access is denied (0x5)
wrapper | Performing this action requires that you run as an elevated process.

Error:

NetApp Virtual Storage Console for VMware vSphere Setup Wizard ended prematurely.

Bu hata’nın sebebi OS üzerinde UAC yani User Access Control ‘un açık olmasıdır. Bu hatadan kurtulmak için UAC’ı devre dışı bırakıyoruz ve Netapp vSphere Plugin’i tekrar reinstall ediyoruz.

UAC’ın nasıl devre dışı bırakılacağını bilmiyorsanız aşağıdaki link’i inceleyebilirsiniz.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc709691%28WS.10%29.aspx

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x