NetApp

Data ONTAP simulator network sorunu

Merhaba,

Netapp‘ı öğrenmek istiyorsanız size tek tavsiyem Data Ontap ‘ı kurup bunun üzerinden test etmeniz olacaktır. Eğer gerçek bir production üzerinde testlerinizi yapar iseniz ciddi problemler ile karşılaşabilirsiniz. Ben’de hala testlerimi Data Ontap Simulator üzerinde gerçekleştiriyorum bazı şeylerden emin olduktan sorna Production ortamında deniyorum böylesi daha iyi:) Bu arada Data Ontap Simulator’u;

  • VMware Workstation
  • vSphere Esxi

üzerine kurabiliyorsunuz (Deploy). Kurulumdan sonra yaşadığım problemi sizler ile paylaşmak istiyorum.

simulator-console

Ben Data Ontap Simulator’unu vSphere Esxi üzerinde çalıştırıyorum. Deploy işlemini yaptıkdan sonra Ontap simulator’u açtım ve kuruluma başladım. Kurulum bitti herşey tamamlandı ve işte sorunum tamda burada başladı. Belirtmiş olduğum IP’den hiçbir şekilde bağlanamadım. SSH ve HTTP üzerinden isteklere cevap vermiyordu simulator. Ufak bir araştırmadan sonra bunun sebebini buldum.

esxinetworkdataontap

 

Bu sorunu düzeltmek için yukarıda da göstermiş olduğum gibi Promiscuous Mode ‘u Accept duruma getirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirden sonra Data Ontap Simulator’u restart ediyoruz. Simulator açıldıktan sonra SSH ve HTTP ile erişim sağlayabileceksiniz.

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar..

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x