VMwareVMware ESXiVMware vCenter

Hardware Version 10 vSphere Client ile yönetilemiyor

Merhaba,

vSphere 5.5 ile birlikte Hardware Version 10’da gelmiştir. Hardware version 10 ile ilgili yenilikleri daha önceki yazılarımda bahsetmiştim. Bu yazımda ise ufak bir bilgilendirme yapmak istiyorum.

vSphere 5.5 ile birlikte artık birçok işlemi Web Client üzerinden gerçekleştiriyoruz. Hatta vSphere Client üzerinde desteklenmeyip Web Client üzerinde desteklenen çeşitli feature’lar bile var.

Mevcut yapınızı vSphere 5.5’e geçirdikten sonra, Guest’leri Hardware version 10’a yükseltebilirsiniz. Hardware Version 10’a geçiş yaptıkdan sonra guest’in üzerinde çeşitli değişiklikler yapmak için Edit Settings’ine girmek istediğimizde aşağıdaki uyarı ile karşılaşabilirsiniz.

HW10

Yukarıdaki uyarıda da görüldüğü gibi artık Hardware version 10 olan guest’lerimizi vSphere Client üzeriden yönetemiyeceğiz. vSphere Client Hardware version 10’u support etmemektedir. Hardware version 10 olan guest’lerimizi yanlızca Web Client’dan yönetebilirsiniz. vSphere Client Hardware version 9’a kadar destek vermektedir.

Eğer siz işlemlerinizi vSphere Client üzerinden gerçekleştirmek isterseniz Hardware version 9’a guest’i çekmek zorundasınız. Hardware version downgrade işlemi ile ilgili aşağıdaki makaleyi inceleyebilirsiniz.

Virtual Machine Hardware Version nasıl downgrade edilir?

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x