Microsoft

Exchange Server 2007 OWA Yönlendirme

Merhaba;

Windows Server 2008 üzerinde kurulu olan Exchange Server 2007 için Outlook Web Access (OWA) yönlendirmesi işlemini yapacağız.

Gördügünüz gibi OWA ‘ya Login olurken “Serverismi.domain.com/owa ” şeklinde login oluyoruz.

OWA Yönlendirmesini yapmak için; Öncelikle bir Host A kaydı oluşturuyoruz. Mail isimli Host A kaydı. IP adresi olarak Exchange Server ‘imizi gösteriyoruz.

Host A kaydımızı oluşturduktan sonra; IIS üzerinde ayarlarımızı yapmamız gerekiyor.

IIS üzerinde ayarlamaları yapmamız için öncelikle Server Manager üzerinden Web Server IIS Role hizmeti içerisinden HTTP Redirection hizmetini yüklüyoruz.

Web Server IIS içerisine girdiğimizde Default Web Site içerisinden HTTP Redirection üzerinde çift tıklıyoruz. Karşımıza açılan ekranda; Redirect requests to this destination kısmına owa klasörüne gelecek olan istekleri yönlendireceğimiz yolu belirtiyoruz. İlgili alana /owa yazıyoruz. Only redirect request to content in this directory (not subdirectories) kısmını işaretliyoruz ve Apply butonuna tıklıyoruz.

Yaptığımız işlemlerin geçerli olması için; iisreset /noforce komutu ile iis ‘imizi yeniden başlatıyoruz.

Bütün işlemleri tamamladıktan sonra mail.sunucuadı.com şeklinde OWA‘ya login oluyoruz.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x