Microsoft

Exchange Server 2007 Mail-Enabled Contact

Merhaba;

Active Directory içindeki contact birimlerini bir e-mail adresi ile ilşkilendirebiliriz.Yanlız tabi bu durumda mailbox yapısına sahip olmaz.Bu durum mail-enabled user yapısına alternatif oluşturacak bir seçenek olabilir.Çünkü Active Directory içinde bir kimlik denetimi yapmayacağından güvenlik ön planda olan yerler için tercih edilebilir.

Start – All Programs – Microsoft Exchange Server 2007 – Exchange Management Console açıyoruz.

Recipient Configuration altında Mail Contact üzerinde sağ tuş tıklıyoruz ve New Mail Contact seçeneğine tıklıyoruz.

Newmailcontact1

Introduction ekranında seçenekleri Default olarak bırakıyoruz ve Next ile ilerliyoruz.

Newmailcontact2

Contact Information ekranında; gerekli bilgileri giriyoruz.External E-mail Address kısmında Edit butonuna tıklıyoruz.Organization içinde bulumayan ve bu yapıya ait e-mail adresini giriyoruz. İşlemleri tamamladıktan sonra Next ile devam ediyoruz.

Newmailcontact3

New ve Finish ile işlemleri bitiriyoruz.

İşlemler tamamlandıktan sonra Mail Contact kısmında yaptığımız işlem gözükücektir. Bunun üzerinde sağ tuş tıklayıp Properties seçeneğine giriyoruz. Daha önceki makalemde anlattığım gibi aynı ayarlarıda bunun üzerinde yapabiliriz.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x