VMwareVMware ESXiVMware vCenter

ESXTOP – Yüksek değerlerin görülmesi

Merhaba,

Daha önceki yazılarımda esxtop’ın daha gerçekci değerler ve daha detaylı değerler verdiğinden bahsetmiştim. Eğer esxtop kullanıyorsanız KAVG ve DAVG değerlerinde aşağıdaki örnekteki gibi yüksek değerler (aslında anlamsız değerler demek daha doğru olur) görmeniz herhangi bir sorun olduğu anlamına gelmez.

esxtop

DAVG, KAVG, GAVG, gibi latency değerlerinin olduğu satırlarda yukarıdaki gibi bir sayı betiği ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorun edilecek bir değer değildir. Bunu ESXi 5.5 veya ESXi 6.0 kullanıyorsanız görebilirsiniz. Şuanda bir workaround’u veya çözümü bulunmuyor.

Bu sorun  her ESXi 5.5 veya ESXi 6.0 kullanan ortamlarda gözükmüyor. Ancak şunu söyleyebilirim. Özellikle unsupported hba veya driver görüyorsanız bu şekilde anormal değerler görebilirsiniz ama belirttiğim gibi bir özel bir sorun teşkil etmiyor. Muhtemelen ilerleyen sürümlerde düzelecektir.

Teşekkürler.

5 1 vote
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x