VMwareVMware ESXi

ESXi Embedded Host Client Update

Merhaba,

Daha önceki yazılarımda standalone çalışan bir ESXi host’un web üzerinden nasıl yönetileceği konusunda bilgi vermiştim. Standalone çalışan bir ESXi host’un web üzerinden nasıl yönetileceğine aşağıdaki link’den ulaşabilirsinz.

ESXi sunucunuzu Web ‘den yönetin

Sürümlere göre ESXi Embedded Host Client sürekli güncelleniyor. Bazı bug’lar fix ediliyor veya yeni özellikler gelebiliyor. Eğer sizde ESXi Embedded Host Client kullanıyorsanız, ESXi üzerinde yer alan bu vib dosyasını güncellemeniz gerekebilir.

https://labs.vmware.com/flings/esxi-embedded-host-client

Yukarıdaki link’i incelediğinizde 20/12/2015’de yeni bir versiyonun çıkarıldığını görüyoruz. Ben bu yazıyı yazdığım sırada bu versiyon vardı demek daha doğru olur aslında. Buradaki dosyayı indiriyoruz ve zip içerisinden çıkan vib dosyasını datastore’umuza yüklüyoruz. Update işlemini yapmak için öncelikle ESXi host’un SSH servisini start durumuna getiriyoruz.

esxcliupdate

SSH’ı enable ettikden sonra root ile bağlanıyoruz ve aşağıdaki komutu çalıştırıyoruz.


esxcli software vib install -v /vmfs/volumes/DATASTORE-ISMI/VMware_....vib

Yukarıdaki komutu çalıştırdıktan sonra  eğer başarılı bir şekilde tamamlandıysa host’u ekstra olarak reboot etmenize gerek yok. Zaten Reboot Required: False olarak gösteriliyor. Yani reboot etmemize gerek bulunmuyor.

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmlalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x