Microsoft

Windows Server 2008 DNS Sunucusuna Uzak Sunucular Eklemek

DNS çalışan bilgisayarları DNS konsolundan yönetebiliriz. Bunun için;

Start – Programs- Administrative Tools – DNS bağlantısına giriyoruz.Açılan konsolda DNS üzerine  gelip sağ tuş tıklıyoruz ve Connect To DNS Server seçeneğine giriyoruz.

1141

Burada eğer yerel bir bilgisayara bağlanmaya çalışıyorsak This Computer seçeneğini seçiyoruz.Eğer uzaktaki bilgisayara bağlanmak istiyorsak; The Following Computer seçiyoruz ve bağlanmak istediğimiz bilgisayarın IP adresini veya bilgisayar ismini yazıyoruz.Ok butonuna tıklayıp bekliyoruz.Eğer burada Windows server 2008 belirtilen IP veya bilgisayar ismine bağlanabilirse sunucuyu konsola ekler.Yanlız sunucu çevrimdışı veya güvenlik duvarı kısıtlamaları veya remote procedure call-Rpc hizmetinde bir sorun nedeniyle erişilemezse bağlantı başarısız olur ve karşımıza bir uyarı cıkar.Burada Yes butonuna tıklayıp yine konsola ekleyebiliriz.

Bir başka makalede görüşmek üzere..

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x