Microsoft

Windows Server 2008 Access Based Enumeration

 

Windows Server 2003 ile Access Based Enumeration (ABE) özelliği ayrı bir paket halinde sunulmakta ve download edilip yüklenmesi gerekmekteydi. Fakat Windows Server 2008 de ABE entegre şekilde gelmektedir.

 

Start > Programs > Administrative Tools” de  “Share and Storage Management” i açıyoruz.

 

image001

 

Provision Share seçeneğiyle yeni bir paylaşım oluşturuyoruz. Oluşturduğumuz bu paylaşım içersinde ABE uygulayacağımız için diğer adımları geçiyorum.

NOT: Provision Share konusunda Mumin ÇİÇEK tarafından yazılmış detaylı makaleyi okumak için tıklayınız.

image002

Advanced butonuna tıkladığımızda açılan pencerede Enable Access-Based Enumeration seçeneğini işaretiyoruz.

image003

Kalan adımları tamamlayıp kapatıyoruz. Böylece Access-Based Enumeration özelliğini oluşturmuş olduğumuz paylaşım klasöründe uygulamaya başlamış oluyoruz.

image004

Eğer uyguladığımız ABE işleminden vazgeçmek istersek paylaşım klasörüne sağ tıklayıp > özellikleri görüntülüyoruz. Açılan penceredeki Advanced butonu ile ABE yi disable edebiliriz.

Esen Kalın.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x