Windows 7 Login sorunu ve çözümü

Abone Ol İçerikleri Kaçırma
tarafından 2 Şubat 2010 tarihinde Microsoft kategorisine yazıldı.

Merhaba;

Windows 7 ‘yi kurarken şifre belirlerseniz veya kurduktan sonra vmware gibi 2. kullanıcı oluşturan bir yazılım kurarsanız Windows 7 ‘ler login ekranında bekler kullanıcı adına tıklayıp acmak zorunda kalırsınız.Bilgisayarınızın açma tuşuna basıp başından ayrıldıktan sonra; tekrar bilgisayar başına geldiğinizde Login ekranında sizin tıklamanızı bekliyor olması canınızı sıkabilir.. Hele bir de bunun sürekli başınıza geliyorsa kötü bir durum olur.. Eğer sisteminizi bu durumdan kurtarıp geldiğinizde hazır login olmuş bir Windows istiyorsanız Windows 7 yi konfigure ederek otomatik kullanıcı girişini sağlayabilirsiniz.
Yapmanız gereken işlem çok basit;
[Windows + R] tuş kombinasyonuna aynı anda basıyoruz. Çalıştır (Run) penceresi açılacaktır. Açılan pencereye control userpasswords2 yazınız. Ekrana kullanıcı hesapları (user accounts) penceresi açılacaktır.

Kullanıcı hesabını seçin ve “Users must enter a user name and password to use this computer.” yani ” Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” Seçeniğinin seçimini kaldırın. Uygula (apply) butonuna bastığınız Otomatik Log On penceresi açılacaktır. Şifrenizi sisteme eklemek için şifrenizi girin.. Artık Windows 7 Otomatik Login olacaktır.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments