VMwareVMware vCenter

vSphere Distributed Switch Bölüm 9 – VMnetwork’u Standard Switch’den Distributed Switch’e migrate

Merhaba,

Bu yazımda sizlere Virtual Machine network’un downtime yaşanmadan nasıl Distributed Switch’e migrate edileceğini göstereceğim.

Öncelik ile vCenter’imize Web Client’dan bağlanıyoruz.

1login-vcenter

Virtual machine network’u migrate etmek istediğimiz Distributed Switch üzerinde sağ click yapıyoruz ve Migrate network to Another network seçeneğini seçiyoruz.

2migrate-vm

Source network bölümünde, specific network seçeneğini seçiyoruz ve Browse butonuna basıyoruz. Karşımıza açılan ekrandan Migrate etmek istediğimi Virtual machine network’u seçiyoruz ve Ok butonu ile kapatıyoruz. Destination network bölümünde ise, migrate edeceğiniz Distributed Switch port group’u seçiyoruz. Doğru bir şekilde işlemleri tamamladıktan sonra Next ile devam ediyoruz.

3select-vms

Source network’de belirlediğiniz Virtual machine network’une bağlı Guest’leri (Virtual machine) görüyoruz. Hangi virtual machine’i migrate etmek istiyorsak onu seçiyoruz ve Next ile devam ediyoruz.

4ready

Yapılacak işlemin kısa bir özetini görüyoruz ve Finish butonu ile işlemi sonlandırıyoruz.

5confirm

Distributed Switch üzerinde bulunan Portgroup’a baktığımızda virtual machine’lerin geldiğini görüyoruz.

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmlalar.

4 1 vote
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x