VMwareVMware vCenter

vSphere Distributed Switch Bölüm 7 – Distributed Port Group Nasıl oluşturulur?

Merhaba,

Envanterinizde bulunan virtual machine’leri farklı portgrup’larda çalıştırmak isteyebilirsiniz. Örneğin vLAN 280 port grubu oluşturup, VLAN 280’de çalışmasını istediğiniz bütün virtual machine’leri buraya ekleyebilirsiniz. Tabi burada sadece vLAN yapmıyorsunuz. Bu portgrup’da çalışacak virtual machine’lere özel network ayarları yapabilirsiniz.

vCenter’imiza bağlanıyoruz ve vCenter > Distributed Switch bölümüne giriyoruz.

1

Benim yapımda 2 tane Distributed Switch var. Ben aktif olarak kullandığım Distributed Switch üzerinde sağ click yapıyorum ve New Distributed Port Group seçeneğine giriyoruz.

2

Portgrup’un ismini belirtiyoruz. Siz eğer bu portgrubu bir VLAN için kullanacaksanız VLAN ismini yazabilirsiniz. Next ile devam ediyoruz.

3

Ben buradaki ayarların hepsini default olarak bırakıyorum çünkü ilerleyen serilerde zaten bunları detaylı olarak anlatacağım. Next ile devam ediyoruz.

4

Finish butonu ile işlemi sonlandırıyoruz.

5

PortGrup’umuz oluştu. Bundan sonra virtual machine’lerin network kartlarında eğer istersek bu portgrubu seçebiliriz.

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x