VMwareVMware ESXiVMware vCenter

vSphere Client ‘dan son giriş yapılan ip ve hostname’leri silmek

Merhaba,

Eğer bilgisayarınıza sizinin haricinizde de kişiler oturuyorsa vSphere Client ‘da yer alan IP ve hostname bilgileriniz başkaları görmemesi için silmek isteyebilirsiniz. Böyle birşeye benim ihtiyacım olduğu için bu konuda biraz araştırma yaptım ve aşağıdaki gibi bilgileri silebileceğimizi öğrendim.

Öncelik ile regedit’e giriş yapıyoruz.

Start > Run > regedit

Regedit’e giriş yaptıkdan sonra aşağıdaki başlığa giriş yapıyoruz.

HKEY_CURRENT_USERSoftwareVMwareVMware Infrastructure ClientPreferences

vsphere-client-regedit

Yukarıdaki gibi bir ekran ile karşılaşıyorsunuz. Burada ki değerleri sildiğimizde bağlantı listesini kaldırmış oluyoruz.

vsphere-client-list

Regedit’deki kaydımızı sildikten sonra vSphere Client‘imizi açıyoruz ve yukarıda da görüldüğü gibi hostname ve IP adres’lerinin olmadığını görüyoruz.

Geçen gün merak ettimde, bende oyüzden bunu araştırma gereğinde bulundum. Belki sizlerinde işine yarar diye sizlerle paylaşıyorum.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x