Vsphere 5.1 desteklenen database’ler

Abone Ol İçerikleri Kaçırma
tarafından 12 Aralık 2012 tarihinde VMware, VMware vCenter kategorisine yazıldı.

Merhaba,

Vsphere 5.1‘de hangi database’i kullanabilirim diye kendi kendinize soruyor olabilirsiniz.VMware‘de bu tarz konularda VMware Product Interoperability Matrix ‘den yardım alabilrisiniz.

http://www.vmware.com/resources/compatibility/sim/interop_matrix.php

Ayrıca Vsphere 5.1‘in destelemiş olduğu Database modelleri aşağıdadır.Aslında burada beni ençok şaşırtan IBM DB2 9.7 versiyonun Vsphere 5.1‘e destek verip sadece update manager‘a destek vermemesi oldu.Yani eğer update manager kurmayacaksanız herhangi bir sorun yok bu database’i kullanabilirsiniz.Amaaa eğer UpdateManager kuracaksanız kullanamayacaksınız.Aslında test’ini yapmadım ama tahminimce kullanırsınız sadece herhangi bir problemde support alamazsınız.Tabi production ortamları için kesinlikle önermiyorum:)Bahsetmiş olduğum tablo aşağıdadır.

 

 

 

 

 

 

 

İyi çalışmalar..

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments