VMwareVSAN

VSAN – Unable to access agent offline bundle

Merhaba,

VSAN 6.1 ortamınızın health durumunu kontrol etmek istediğinizde aşağıdaki gibi failed uyarıları görebilirsiniz.

vsan-error

Yukarıdaki resimde göstermiş olduğum uyarılar VSAN 6.1’de known issues bölümünde yer alıyor. Bu uyarıyı düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Sorunun şuanda bir çözümü olmadığı için aşağıdaki workaround ile bunu düzeltebilirsiniz.

VSAN Cluster’ını seçip Manage > Settings > Virtual SAN > Health bölümünden Retry seçeneğine basmanız yeterli olacaktır.

vsan-error2

Bu işlemi yaptığınızda ESXİ host’lar üzeirne Virtual SAN Heatlh Extension VIB’leri install edilecektir. Ancak bu işlemden sonra ESXi host’lar otomatik olarak reboot edilecektir. Eğer ortamınızda DRS fully automated mode’da ise host’ları maintenance’a alarak teker teker reboot işlemini gerçekleştirecektir. Bu işlem sırasında virtual machine’lerinizde herhangi bir kesinti olmayacaktır. Tabi ortamınızın büyüklüğüne bağlı olarak virtual machine’lerin taşınması, ESXi host’ların reboot edilmesi vs vs zaman alacaktır.

vsan-error3

Benim ortamımda DRS Fully Automated durumda olduğu için virtual machine’leri otomatik taşıyıp esxi host’ları maintenance mode’a alıyor ve reboot ediyor.

vsan-error4

Görüldüğü gibi Cluster Health uyarımız artık gözükmüyor.

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x