VMware

VMware Workstation 9 Export OVF işlemi

Merhaba,

Birçoğumuz evimizde daha çok testlerimizi gerçekleştirmek için VMware Workstation 9 kullanıyoruz.VMware Workstation 9 içerisine kurmuş olduğumuz bir virtual machine’i peki nasıl dışarı alabiliriz?Mesela workstation üzerinde test ettiğiniz bir virtual machine‘i ESXi üzerine almak isteyebilirsiniz.Veya virtual machine’i OVF template olarak saklamak isteyebilirsiniz.Bu işlem için;

workstation

Sırasıyla; VMware workstation ekranında File > Export to OVF diyoruz.Daha sonra karşımıza OVF template’in nereye kaydedileceğini belirtiyoruz.

Böylelikle kullanmakta olduğumuz veya test etmiş olduğumuz virtual machine’i bilgisayarımıza OVF olarak kaydetmiş olduk.Eğer bu OVF template‘i ESX‘e aktarmak isterseniz; vSphere Client ekranında sırasıyla File > Import diyoruz ve buradan OVF template’imizi gösteriyoruz.Daha sonra o zaten aynen workstation’da hangi konfigurasyonu (disk,ram, cpu vs vs) aynen ESXi üzerinde oluşturacaktır.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

6 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sabri
Sabri

Export to OVF pasif olarak geliyor.

Aşk Yakar
Aşk Yakar
Reply to  Sabri

kapalı olması gerekiyor gözden kaçmış olabilir

Tayfun DEGER
Reply to  Aşk Yakar

Doğru, haklısınız 🙂

CEM
CEM

1 gb üstünde olan ovayı aktaramıyorum yardımcı olur musunuz

CEM
CEM
Reply to  CEM

Vmware esxi 6.7 web client ovf aktarımı yapmıyor 1 gb üstü olduğu için

Başa dön tuşu
6
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x