VMware Workstation 9 Export OVF işlemi

tarafından 21 Şubat 2013 tarihinde VMware kategorisine yazıldı.

Merhaba,

Birçoğumuz evimizde daha çok testlerimizi gerçekleştirmek için VMware Workstation 9 kullanıyoruz.VMware Workstation 9 içerisine kurmuş olduğumuz bir virtual machine’i peki nasıl dışarı alabiliriz?Mesela workstation üzerinde test ettiğiniz bir virtual machine‘i ESXi üzerine almak isteyebilirsiniz.Veya virtual machine’i OVF template olarak saklamak isteyebilirsiniz.Bu işlem için;

workstation

Sırasıyla; VMware workstation ekranında File > Export to OVF diyoruz.Daha sonra karşımıza OVF template’in nereye kaydedileceğini belirtiyoruz.

Böylelikle kullanmakta olduğumuz veya test etmiş olduğumuz virtual machine’i bilgisayarımıza OVF olarak kaydetmiş olduk.Eğer bu OVF template‘i ESX‘e aktarmak isterseniz; vSphere Client ekranında sırasıyla File > Import diyoruz ve buradan OVF template’imizi gösteriyoruz.Daha sonra o zaten aynen workstation’da hangi konfigurasyonu (disk,ram, cpu vs vs) aynen ESXi üzerinde oluşturacaktır.

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Tayfun DEGERAşk YakarTayfun DEĞERSabri Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Sabri
Ziyaretçi
Sabri

Export to OVF pasif olarak geliyor.

Aşk Yakar
Ziyaretçi
Aşk Yakar

kapalı olması gerekiyor gözden kaçmış olabilir

Tayfun DEGER
Ziyaretçi

Doğru, haklısınız 🙂