VMware

VMware vSphere Training – VCP olmak

Merhaba,

Son günlerde bu soru ile çok karşılaşıyorum.VCP nasıl olabilirim sertifikayı nasıl aldınız ? Gibi sorular geliyor sürekli.Bu konu ile ilgili biraz açıklama yapmak istiyorum.

Öncelikle VCP (VMware Certified Professional) sertifikası herhangi bir sınav almadan alınamıyor bunu belirtmem gerekiyor.Yani bu sertifikayı alabilmeniz için VMware‘in training center‘larından eğitim almanız gerekmektedir.Bunun ortalama maaliyeti 1300 ile 1500 dolar arasında değişiyor. Tabi bu sadece eğitimin bedeli. Eğitimi aldıktan sonra sınav aşaması var ki bu sanırım herkesi en çok zorlayan taraf.. Eğitim sonunda bir form dolduruyorsunuz ve vmware‘a kaydınız gerçekleşiyor ve sınava girmeye hak kazanıyorsunuz. VMware sınavları Pearson VUE tarafından yapılmaktadır. VUE‘nin sayfasından gerekli kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra VCP’nin hangi sınavına girmek istiyorsanız onu alıyorsunuz. Sınavın ücretine gelirsek ortalama 200-250$ civarlarında (rakamlar sınava göre değişkenlik gösterebilir).Normalde pound üzerinden satılıyorda dolara çevirince böyle bir rakama geliyor.Sınavı geçerseniz onay sürecine giriyorsunuz ve vmware‘a kayıt olduğunuz adresinize ortalama 10-15gün sonra bir onay maili geliyor. VCP olduğunuza dair. Daha sonra zaten mylearn.vmware.com adresinden girip sertifikanızı eğitiminizi ve VCP ID‘nizi görebilirsiniz.

Umarım aydınlatıcı olmuştur:))

5 2 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

10 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ali Topalan
Ali Topalan

Merhabalar Eğitim almadan almanın imkanı yok mu? Eğitimi kendimiz hallettik İyi derecede biliyorum ama illa 4000 lira vermemiz mi lazım?

Teşekkürler

Zekeriya ATAK

Tayfun bey;

Peki düzgün bir eğitim veren yer neresi. sizin tavsiyelerinizi beklemekteyim. teşekkür ederim.

Omer UCLER

Merhaba,

Vmware VCA-DCV unvanına sahibim. VCP-510 sınavına hazırlanmak istiyorum. Eğitim veren yer olarak nereyi önerirseniz ve bu sınavdan sonra nasıl ilerleyebilirim.

Teşekkürler.

Kamil Telli
Kamil Telli

Hocam Merhaba,
5.5 eğitimi aldım. 6.0 sınavına girebilir miyim acaba?

avesta
avesta

Hocam selam, VCP almadan önce VCA almak gibi bir zorunluluk var mıdır?
2. sorum, yetkili eğitim merkezinden eğitim alıp VCA sınavını gectıkten sonra VCP için yeniden mi eğitim almak zorunda oluyoruz?
Bilgilerinizi rica ederim.

Başa dön tuşu
10
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x