VMware vSphere Training – VCP olmak

tarafından 25 Aralık 2012 tarihinde VMware kategorisine yazıldı.

Merhaba,

Son günlerde bu soru ile çok karşılaşıyorum.VCP nasıl olabilirim sertifikayı nasıl aldınız ? Gibi sorular geliyor sürekli.Bu konu ile ilgili biraz açıklama yapmak istiyorum.

Öncelikle VCP (VMware Certified Professional) sertifikası herhangi bir sınav almadan alınamıyor bunu belirtmem gerekiyor.Yani bu sertifikayı alabilmeniz için VMware‘in training center‘larından eğitim almanız gerekmektedir.Bunun ortalama maaliyeti 1300 ile 1500 dolar arasında değişiyor. Tabi bu sadece eğitimin bedeli. Eğitimi aldıktan sonra sınav aşaması var ki bu sanırım herkesi en çok zorlayan taraf.. Eğitim sonunda bir form dolduruyorsunuz ve vmware‘a kaydınız gerçekleşiyor ve sınava girmeye hak kazanıyorsunuz. VMware sınavları Pearson VUE tarafından yapılmaktadır. VUE‘nin sayfasından gerekli kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra VCP’nin hangi sınavına girmek istiyorsanız onu alıyorsunuz. Sınavın ücretine gelirsek ortalama 200-250$ civarlarında (rakamlar sınava göre değişkenlik gösterebilir).Normalde pound üzerinden satılıyorda dolara çevirince böyle bir rakama geliyor.Sınavı geçerseniz onay sürecine giriyorsunuz ve vmware‘a kayıt olduğunuz adresinize ortalama 10-15gün sonra bir onay maili geliyor. VCP olduğunuza dair. Daha sonra zaten mylearn.vmware.com adresinden girip sertifikanızı eğitiminizi ve VCP ID‘nizi görebilirsiniz.

Umarım aydınlatıcı olmuştur:))

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

10
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
avestaKamil TelliTayfun DEĞEROmer UCLERZekeriya ATAK Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Ali Topalan
Ziyaretçi
Ali Topalan

Merhabalar Eğitim almadan almanın imkanı yok mu? Eğitimi kendimiz hallettik İyi derecede biliyorum ama illa 4000 lira vermemiz mi lazım?

Teşekkürler

Zekeriya ATAK
Ziyaretçi

Tayfun bey;

Peki düzgün bir eğitim veren yer neresi. sizin tavsiyelerinizi beklemekteyim. teşekkür ederim.

Omer UCLER
Ziyaretçi

Merhaba,

Vmware VCA-DCV unvanına sahibim. VCP-510 sınavına hazırlanmak istiyorum. Eğitim veren yer olarak nereyi önerirseniz ve bu sınavdan sonra nasıl ilerleyebilirim.

Teşekkürler.

Kamil Telli
Ziyaretçi
Kamil Telli

Hocam Merhaba,
5.5 eğitimi aldım. 6.0 sınavına girebilir miyim acaba?

avesta
Ziyaretçi
avesta

Hocam selam, VCP almadan önce VCA almak gibi bir zorunluluk var mıdır?
2. sorum, yetkili eğitim merkezinden eğitim alıp VCA sınavını gectıkten sonra VCP için yeniden mi eğitim almak zorunda oluyoruz?
Bilgilerinizi rica ederim.