VMwareVMware ESXiVMware vCenter

VMware vSphere 5.1.0A Bug Fix

Merhaba,

5.1.0 A ile düzeltilen sorunların içeriklerini sizinle paylaşmak istiyorum.

Fix edilen Problemlerin İçerikleri:

vCenter Sunucu Servisleri vCenter Sunucu 5.1’e güncelleme sonrası başlangıçta başarısız oluyor.(vCenter Server Services fail on startup after upgrade to vCenter Server 5.1)

vCenter Server 5.1’e  güncelledikten sonra, vCenter Sunucu servisleri başlangıçta başarısız olur ve “vpxd dumpları” oluşturmaya başlar. Bu hata, eğer eski sertifikalar güncelleme sırasında kaldırıldıysa , yada zaten güncellenmiş bir vCenter Server 5.1 veri tabanı olan sunucuya yeniden vCenter Server kurmaya çalışırsanız olur.

Kullanıcılar vCenter Server 5.1’e güncelledikten sonra vCenter Server’e giremiyorlar.(Users unable to log in to vCenter Server after upgrading to vCenter Server 5.1)

vCenter Server 5.1’e güncelledikten sonra, vCenter Server installer tarafından sağlanan kullanıcı veya administrator ayrıcalıklarıyla sistem güncellemesi sırasında giriş yapamayabilirsiniz. Bu hata, eğer vCenter Server, vCenter Single Sign On karşısında doğrulanabilecek bir vCenter Server Administartor kullanıcısı vera grubunu vCenter Server veritabanını araştırırken bulursa olur.

Geçersiz çözüm sertifikası. Sertifikanın zaten süresi dolmuş.(Invalid solution certificate. Certificate already expired.)

Bu hata mesajı, vCenter Server 5.1’e güncellerken ve vCenter Server durumunu vCenter Single Sign On a kaydederken, vCenter Server yükleyicisi eğer sertifika geçersiz veya süresi dolmuşsa, güncellemeye izin vermez.

vCenter Server başlarken normalden çok daha fazla zaman alıyor ve vSphere Clent zaman aşımına uğruyor.(vCenter Server takes an unusually long time to start and the vSphere Client might time out)

vCenter Server envanterindeki objelere fazla sayıda izin atandığı zaman, vCenter Server servisleri beklendiği kadar hızlı çalışamaz çünkü vCenter Server kullanıcıların ve grupların kimlik kaynağında mevcut olduklarını doğrular. Ayrıca, vSphere Client’e olan bağlantınız Windows oturum kimlik bilgileriyle girdiğinizde zaman aşımına uğrayabilir.

vCenter Server 5.1 yükseltme denemeleri şu hata mesajıyla başarısız olabilir(Attempts to upgrade vCenter Server 5.1 might fail with the following error message)

Error 29107.  Servis veya çözüm kullanıcısı zaten kayıtlı. VM_ssoreg.log dosyasını sistemde kontrol edin.

vCenter Simple Install eğer FQDN string port içeriyorsa şu hatayla başarısız olabilir (vCenter Simple Install might fail with the following error if the Fully Qualified Domain Name (FQDN) contains the string port during the installation:)

Error 29102. Lookup Servis ile bağlanılamadı. Lüthen VM_ssoreg.log ‘u sistem temporary folder da detaylar için açınız.)

vCenter Single Sign On şu hatayla başarısız olur : Veri tabanı kullanıcıları oluşturulamıyor, parola onaylaması başarısız.(Installing vCenter Single Sign On fails with the error: Unable to create database users: Password validation failed)

vCenter Signle Sign On’u zaten mevcut bir veri tabanına yada birleşik SQL Express veritabanına kurmaya çalıştığınız zaman, kurulum şu hatayla başarısız olur.

Error 29114. Veritabanına bağlanılamıyor.)

vCenter Server, vSphere Web Client’a hatalı proxy ayarlarından dolayı bağlanılamıyor.(Unable to log in to the vSphere Web Client due to incorrect proxy settings)

Yavaş network hızları hatalı proxy ayarlarından oluştuğundan vSphere Web client,domain controller ve external vCenter Single Sign On ile olan etkileşim sırasında gecikmelere yol açabilir. Ve şu sorunlarla karşılaşabilirsiniz :

vSphere Web Client giriş denemeleri şu hatayla başarısız olur : vSpehere Web Client vCenter Signle Sign On sunucusna bağlanamıyor.

Bütün domain kullanıcılarını listelemede 20 dakikayı geçen bir gecikme.

Bütün vCenter Server envanterini domain girişi arkasından yüklemede 20 dakikayı geçen bir gecikme.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x