VMwareVMware Data Protection

VDP Appliance “Attach existing VDP storage”

Merhaba,

Herhangi bir sebepden dolayı yeni bir VDP deploy edebilirsiniz. Eğer VDP’yi yeniden deploy ediyorsanız ve elinizde eski VDP’nin yedeklerinin alındığı vmdk’lar duruyor ise bunu deploy edeceğiniz VDP’ye import edebilirsiniz.

Test ortamımda bulunan VDP’nin işletim sisteminde oluşan bir problemden dolayı yeniden deploy etmeye karar verdim. Tabi VDP’yi yeniden deploy ettiğinizde geçmişte alınan backup’larınızda silinecektir. Ancak deploy işlemi sırasında yeni bir storage oluşturmak yerine varolan storage’ı VDP’ye attach ederseniz backup’larınızda olduğu gibi gelir.

Yeni bir VDP’yi deploy ediyorum ve kurulum için arayüzüne bağlandığımda aşağıdaki ekran ile karşılaşıyorum.

1

vCenter bilgilerimi yazıyorum ve Next ile devam ediyorum.

2

Eğer sizin var olan da kullandığınız bir alan var ise bunu VDP’ye gösterebilirsiniz. Yani eski VDP’nizin almış olduğu backup’ların vmdk’ları hala duruyor ise bunu burada gösterebilrisiniz. Benim ortamımdaki VDP corrupt olduğu için yeni bir VDP kurdum ve eski dosyalarımı şimdi buraya göstereceğim. Attach existing VDP storage seçeneğini seçiyorum ve Next ile devam ediyorum.

3

Eski kullanmış olduğumuz VDP’nin backup için kullanmış olduğu vmdk’ları gösteriyoruz.

4

Tabi siz buradan disk’leri seçtikce vSphere Data Protection makinası üzerinde reconfigure işlemleri yapacaktır. Seçmiş olduğunuz disk’leri appliance’a ekleyecektir.

5

VDP’nin üzerine VMDK’larımızı ekledikten sonra Next ile devam ediyoruz.

6

VMDK dosyalarımız yeni kurmuş olduğumuz VDP’ye import edilmeye başlandı. Bu işlem bir hayli uzun sürecektir. Buyüzden beklemeniz gerekmektedir. Ayrıca işlemlerin detayını vCenter task’ından da takip edebilirsiniz.

İşlemler tamamlandıktan sonra vCenter’a Web Client ile login olup vSphere Data Protection’a girebilirsiniz. Eski backup’larınızın yeni kurmuş olduğunuz VDP’ye eklendiğini göreceksiniz.

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x