VMwareVMware vCentervRealize Operations Manager

VCOPS extension’ları nasıl silinir?

Merhaba,

Mevcut vCops’unuzu vRops‘a migrate etmek istemeyebilirsiniz. Bunun yerine yeni kurmuş olduğunuz vRops’u direk vCenter’a bağlamak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda vCenter connection aşamasında sizin karşınıza bir error mesajı çıkacaktır.

1-

Böyle bir durumda YES butonuna basıp registration işlemini force edebilirsiniz ancak burada önerilen vCenter üzerinde bulunan extension’ların silinip o şekilde register işleminin yapılması yönündedir.

vCops’un vCenter üzerindeki extension’larını silmek için;

https://vCenterIP/mob

yukarıdaki adrese giriş yapıyoruz.

1

Karşımıza açılan ekranda content butonuna basıyoruz.

2

ExtensionManager seçeneğine giriş yapıyoruz.

3

Gördüğünüz gibi vCenter üzerindeki vCops extension’ını bulduk. Bunu register etmek için hemen altında bulunan UnregisterExtension butonuna basıyoruz.

4

com.vmware.vcops

VALUE bölümüne yukarıdaki parametreyi giriyoruz ve Invoke Method butonuna basıyoruz.

5

vCops extension’ını kaldırmış olduk. vCenter servis’lerini restart ettikden sonra artık vCenter’ınızı vRops’a register edebilirsiniz. Herhangi bir hata ile karşılaşmayacaksınız.

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

 

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x