VMwareVMware vCloud Director

vCloud Hybrid Service vSphere Plugin Çıktı!

Merhaba,

VMware’in Cloud teknolojisinde yeni ürünü olan vCloud Hybrid Service geçtiğimiz Mayıs ayında duyurulmuştu. Bu ürün ile ilgili detaylı yazıyı aşağıda bulabilirsiniz.

http://www.vmware.com/products/vcloud-hybrid-service/

vCloud Hybrid Service kullanan kişiler Web Client ‘da plugin’in olmadığını farketmişlerdir. Bu konu ile ilgili çalışmalar zaten sürüyordu hatta enson beta test’i VMworld’de tanıtılmıştı.

VMware-vCloud-Hybrid-Suite

Web client üzerinde vCloud Hybrid service plugin’i kullabileceğiz artık. Böylelikle webclient’a daha fazla işlevsellik eklenmiş oldu. Ama şunu belirtmek istiyorum ürün sadece Web Client 5.5 destekliyor. Alt sürümlere destek bulunmamaktadır. Ürün dökümanı ve gereksinime aşağıdaki link’lerden ulaşabilirsiniz.

Son olarak Release notes’ları mutlaka incelemenizi öneriyorum çünkü bunun içerisinde bulunan Known issues bölümünde birçok faydalı bilgi yazıyor.

Gereksinimler:

  • vSphere Web Client 5.5
  • vCloud Hybrid Service account with VPC or Dedicated cloud
  • Windows Browsers:  Firefox, Chrome and Internet Explorer
  • Mac Browsers:  Chrome and Safari
  • Linux Browsers:  Firefox and Chrome

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x