vCenter Operations Manager vApp deploy hatası

Abone Ol İçerikleri Kaçırma
tarafından 25 Ağustos 2013 tarihinde VMware, vRealize Operations Manager kategorisine yazıldı.

Merhaba,

Bugun karşılaştığım bir hatayı sizler ile paylaşmak istiyorum. Test yapımda bulunan guest’lerin cpu,memory,disk kullanım detaylarını görmek ayrıca guest’in health durumlarını kontrol etmek için vCenter Operations Manager kurmak istedim. vCenter Operations Manager deploy eder iken ufak bir ayrıntıyı gözden kaçırdığım için bir hata ile karşılaştım.

vmw_vcops_2_operations_details_1_lg_800x600

vCenter Operations Manager (vcops) deploy eder iken aşağıdaki hata ile karşılaşabilirsiniz.

This operation is not supported on the object.

Farklı bir cluster üzerinde de bu işlemi gerçekleştirseniz aynı hatayı alabilirsiniz.

Hatanın sebebi Cluster’da DRS‘in aktif olmamasıdır. Deploy işlemi yapılırken DRS’in aktif olması gerekmektedir. Eğer yapınızda DRS’i açık tutmuyorsanız, deploy sırasında DRS açıp sonra kapatabilirsiniz. Bununda sebebi, deploy sırasında host seçmeye izin vermediği için DRS’in aktif olmasını istiyor:)

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments