vCenter HA failover initiated on uyarısı

Abone Ol İçerikleri Kaçırma
tarafından 24 Aralık 2013 tarihinde VMware, VMware vCenter kategorisine yazıldı.

Merhaba,

Yapınızda bulunan vCenter’da herhangi bir problem yok iken aşağıdaki warning ile karşılaşabilirsiniz. Bu uyarı bazı zamanlarda failover sonrasında gelmekte bazende durup dururken gelmektedir. Tam olarak net bir sebebi bulunmamaktadır ama çözümünü yazıyorum.

vSphere HA initiated a failover on <datacenter>

vSphereHA

Bu warning normalde failover durumunda triggered Alarms olarak oluşur ancak bunu trigger’dan kaldırmanıza rağmen Summary bölümünde Warning olarak gözükür.

Bunu summary bölümünden kaldırmak için Cluster bazında HA‘i re-enable yapmanız gerekmekdir. Cluster üzerinde HA’ı disable hale getirip daha sonra tekrar enable durumuna getirin.

Diğer bir yöntem ise host’ların management agent’larını restart etmeniz olacaktır. Ancak cluster içerisinde birden fazla host olduğunu düşünürsek bu işlemi yapmak daha zahmetli olacaktır.

Yukarıda bahsettiğim iki işlemden birini yaparsanız bu uyarıdan kurtulabilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments