VMwareVMware vCenter

vCenter Edit Settings sorunu

Merhaba,

vSphere Client üzerinden guest‘in özelliklerini(Edit Settings) görüntülemeye çalıştığınızda aşağıdaki hataları alabilirsiniz.

The server fault ‘SystemError’ had no message. Call “PropertyCollector.RetrieveContents” for object “propertyCollector” on vCenter Server “vCenter.domain.local” failed.

The server fault InvalidArgument had no message.

Böyle bir hata ile karşılaştığınızda sorun yaşadığınız guest‘i inventory‘den kaldırıp daha sonra datastore‘dan add inventory seçeneği ile tekrar ekleyiniz. Bu şekilde sorunu çözmüş olursunuz.Ayrıca bu problemi yaşadığınızda eğer inventory‘den silme işlemini yapamıyorsanız, host‘a root ile bağlanıp gerekli yönetim işlemlerini yapabilirsiniz.Yani vcenter‘dan bağlanınca sorun yaşarsınız normal ancak host‘a direk bağlantıdığınızda böyle bir problem ile karşılaşmazsınız.

İyi çalışmalar.

 

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x