VMwareVMware vCenter

vCenter 5.5 to vCenter 6.0 – VMware License Service error

Merhaba,

Mevcut VMware vCenter Server 5.5 ortamınızı vCenter 6.0 ‘a upgrade etmek istediğinizde aşağıdaki hata ile karşılaşabilirsiniz. Ürün daha yeni release olduğu için bu şekilde hatalar ile karşılaşmanız olasıdır.

Internal error occurs during Import of VMware License Service

%TEMP%\Import_com.vmware.license_YYYY_MM_DD_HH_MM.log içerisindeki log’lar incelendiğinda aşağıdaki log’ları görebilirsiniz.

dynamicType = ,
dynamicProperty = (vmodl.DynamicProperty) [],
msg = ‘Unable to obtain bearer token.’,
faultCause = ,
faultMessage = (vmodl.LocalizableMessage) [] }
Traceback (most recent call last):

Çözüm;

Bu hatanın sebebi vCenter Single Sign-On user’i yani [email protected]’in sahip olduğu password’un support edilmeyen karakteri içermesinden kaynaklanmaktadır. vSphere 5.5 Single Sign-On [email protected]’in desteklemediği karakterleri aşağıda görebilirsiniz.

  • Non-ASCII characters
  • Ampersand (&)
  • Semicolon ( ; )
  • Double quotation mark ( ” )
  • Single quotation mark ( ‘ )
  • Circumflex ( ^ )
  • Backslash ( \ )
  • Percentage (%)

Eğer şifreniz içerisinde bu karakterlerden birtanesi var ise [email protected] şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Yeni belirleyeceğiniz şifre içerisinde yukarıdaki karakterler yer almamalıdır. [email protected] şifresini değiştirmek için;

  • vSphere Web Client’a login oluyoruz.
  • Administration ‘a giriyoruz.

1

Domain bölümünden vSphere.local ‘i seçip Username bölümünden Adminstrator üzerinde sağ click Edit User’a giriş yapıyoruz.

2

Password bölümünden şifre değişikliğini yapıyoruz. Tabi burada şifre değişikliği yaparken yukarıda belirtmiş olduğum karakterleri kullanmamanız gerekiyor. Şifreyi güncelledikten sonra OK butonu ile buradan çıkış yapıyoruz.

Şifre güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra artık vCenter 6.0 upgrade‘ine başlayabilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x