Microsoft

SQL Server 2008 R2 Express Edition Management Studio problemi..

Merhaba;

Sql Server 2008 r2 Express Edition kurduğunuzda içerisinden management studio yazılımı çıkmamaktadır.Bunun için aşağıdaki link’deki kurulumu indiriyoruz.

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=22985

Daha sonra tıpkı sıfırdan kurulum yapar gibi kuruluma başlıyoruz.Kurulum ekranında Installation Type bölümünden New installation bölümünü seçiyoruz.Daha sonra Next ‘e basıp karşımıza çıkan ekrandan Management Tools-Basic seçeneğini seçiyoruz ve Next Next Finish diyerek kurulumu bitiriyoruz.Böylelikle Sql Server 2008 R2 ile birlikte gelmeyen Management Studio yazılımını sonradan kurmuş oluyoruz.Eğer sıfır bir kurulum yapıcaksanız bu belirteceğim işlemleri yapmanıza gerek yoktur.Çünkü yukarıdaki link SQL Server 2008 r2 Express Edition içine management studio gömülmüş halidir.

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Emir M.
Emir M.

Yazınız için çok teşekkürler işime hakikaten yaradı

yunus emre

çok teşekkürler

Başa dön tuşu
3
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x