Microsoft

SQL Server 2005 için Varsayılan Dili Ayarlamak

Merhaba;

Varsayılan dili ayarlamak; ayların, günlerin ve tarihlerin gösterim biçiminide belirler.SQL Server ‘ın varolandan farklı bir sürümünü ( yerelleştirilmiş ) kullanmıyorsanız tüm çıktılar İngilizce biçimindedir. SQL Server; Fransızca, Almanca, Japonca, İspanyolca olarak bulunur.Sistem iletileri iki küme halinde bulunur, bir tanesi İngilizce diğeride yerel dilde (hangi dil seçiliyse). Eğer SQL Server ‘da varsayılan dil yerel dil olarak ayarlandıysa iletileri yerel dilde gösterir. Aksi takdirde İngilizce olarak gösterilir.

Server Properties içine giriyoruz.Advanced sekmesinden Default Language içinden varsayılan dili seçiyoruz. Ayarların geçerli olması için sunucuyu yeniden başlatıyoruz.

sp_configure ile kullanabileceğiniz Transact-SQL ifadesi şöyledir;

exec sp_configure “default language”, <dil id numarası>

İngilizce için ID numarası herzaman “0” dır.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x