VMware

Pardus 2013 ve VMware Tools sorunu

Merhaba,

Şuana kadar birçok kişiden Pardus 2013 üzerine VMware Tools kurulamıyor diye geri dönüş aldım.Oyüzden buradan kısa bir bilgilendirme yapmak istedim.

Öncelik ile Pardus ekibini tebrik ediyorum çok kararlı bir şekilde devam ediyorlar.Pardus’u ilk çıktığı zaman incelemiştimde şimdi arasında dünyalar kadar fark var:)

 

Evet kurulum yapılamıyor bende test ettim bunu.Zaten bu konu ile ilgili ilk incelenmesi gereken yer, VMware Compatibility Guide ‘dır.Ben HCL üzerinden inceleme yaptığımda ürünün vmware tarafından desteklenmediğini gördüm.Bu yüzden kurulum yapamazsınız, yapsanız bile vmware tarafından desteklenen bir ürün olmadığı için destek konusunda sorun yaşarsınız.

İnternetten araştırdığım kadarı ile pardus üzerine vmware tools kurulumunu başaranlar var Evet bu doğru yapabilirler.Ancak şunu unutmamak lazım.ESXi üzerine yaptığınız pardus kurulumunda eğer bir sorun yaşarsanız ve sorunu çözmek için vmware’a case açma yönünde ilerlerseniz destek alamazsınız çünkü HCL’de yer almıyor.Ama tabi test amaçlı kullanabilirsiniz ancak desteklenmeyen bir ürünü kesinlikle ve kesinlikle production ortamlarında kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

ESXi’ın desteğini sunduğu OS ‘ları aşağıda görebilirsiniz.

http://www.vmware.com/resources/compatibility/search.php?deviceCategory=software&testConfig=16

İyi çalışmalar.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x