Microsoft

OU (Organization Unit) silme işlemi

Merhaba;

Active Directory üzerinde OU silmek istediğimizde “You do not have sufficient privileges to delete “OU Name” , or this object is protected from accidential deletion” hatası ile karşılaşabiliriz. Aldığımız hatayı aşmak için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Active Directory Users and Computers açınız. View bölümünde bulunan Advanced Features bölümünü işaretleyiniz.Daha sonra silmek istediğimiz OU üzerinde sağ tuş’a basıp Properties bölümüne giriniz.Burada Object tabı altında bulunan “Protect object from accidental deletion” seçeneğini kaldırınız.

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdiğinizde artık işlem yaptığınız Organization Unit‘i silebiliyor olacaksınız.

İyi çalışmalar.

5 2 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

6 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fatih A.
Fatih A.

Teşekkürler..

ahmet
ahmet

çok teşekkür ederim tayfun hocam.

Esra

Teşekkürler

Hanifi
Hanifi

Selam bende mercedes benz 1518 kamyon var teyp imde no unit yaziyor telefonuma baglanamiyorum yetkili servise gitti yapamadi

Okan CAN
Okan CAN

Hocam çok faydalı oldu. Emeğinize sağlık

Başa dön tuşu
6
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x