VMwareVMware ESXi

Microsoft Update – VMxnet3 Uyumsuzluğu

Merhaba,

Microsoft’un Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 SP1 sunuculara çıkarmış olduğu Microsoft Convenience Update ‘i eğer VMware vSphere ortamında bulunan virtual machine’lere yüklerseniz network sorunları yaşayabilirsiniz. Bu rollup ‘u yüklediğinizde kullanmış olduğunuz virtual machine’de VMxnet3 network kartı kullanılıyorsa çeşitli network sorunları yaşayabilirsiniz.

whatsNew1

Bu konu ile ilgili Microsoft’un çıkarmış olduğu duyuruyu aşağıdaki link’den inceleyebilirsiniz.

Microsoft’s announcement of the Update

Known issue 1

Symptoms

A new Ethernet vNIC may be created with default settings in place of the previously existing vNIC, causing network issues.  Any custom settings on the previous vNIC are still persisted in the registry but unused.

Resolution

To resolve this issue, uninstall the convenience rollup.

Status

Microsoft is investigating this issue to determine proper course of action with VMWare. To resolve this issue uninstall the convenience rollup. Further information will be posted here as the investigation continues.

Eğer rollup’u yüklediyseniz; bunun tek resolve yöntemi olarak rollup’ı uninstall etmeniz öneriliyor. VMware bu konu ile ilgili buradaki yazısında konu ile ilgilendiklerini ve VMxnet3 network kartına sahip virtual machine’lere bu update’i geçilmemesini önermiştir.

Eğer ortamınızda WSUS var ise bunu kesinlike disable etmenizi öneririm. Aksi halde virtual machine’lerde network sorunları yaşayabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

 

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x