VMwareVMware ESXi

IBM için Customize edilmiş ESXi imajı

Merhaba,

Eğer bir IBM sunucu üzerine ESXi kuracaksanız bu yazıyı incelemeniz gerekicek:) IBM Server üzerine ESXi kurmak için IBM’in çıkarmış olduğu içerisinde ürüne göre driver’ların yer aldığı ESXi imajları mevcut’dur.

Daha önceki yazılarımda; HP customize image ‘dan bahsetmiştim. HP için hazırlanan özel ESXi imajları vardı. Aynı şekilde IBM’inde böyle imajları var.

Aşağıdaki adres’den IBM imajlarına ulaşabilirsiniz. Download images bölümün’den size uygun olan ESXi versiyonunu seçtikden sonra IBM account’unuz ile login oluyorsunuz ve imajı indirmeye başlıyorsunuz. Eğer bu şekilde bir imaj ile ESXi’inizi kurarsanız bir çok sorundan kurtulmuş olursunuz. Bunu şundan dolayı söylüyorum bazı donanımlarda normal esxi imajı ile kurulum yaparken raid kartı problemi, driver problemleri çıkabiliyor. Ancak IBM için özelleştirilmiş imaj’da böyle bir sorun yaşamazsınız.

https://www-947.ibm.com/support/entry/portal/docdisplay?lndocid=migr-5097258

Umarım faydalı olmuştur.

Teşekkürler.

 

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x