Microsoft

Dosya Kullanimda Silemezsiniz

Merhaba;

Genellikle dosya silerken alınan hatalardan birtanesi olan “ … dosya kullanımda silemezsiniz”  uyarısını nasıl devre dışı bırakıp dosya sileceğimi anlatacağım..Öncelikle;

Ctrl+alt+delete ile görev yöneticisini açıyoruz.Tabi bunu açmanın farklı yöntemleride var sizin hangisi kolayınıza gelirse.Daha sonra işlemler bölümüne geçiyoruz ve explorer.exe işlemini sonlandırıyoruz.Uygulamalar bölümünden yeni görev butonuna tıklıyoruz ve cmd komut satırına geçiş yapıyoruz. ” cd %userprofile%\desktopcmd komut satırına komutu yazıyoruz.Daha sonra rd /s /q <dizinadi> komutlarını uyguluyoruz.Yaptığımız işlemler sonunda dosyanın silinmesi gerekir.

Bütün işlemleri tamamladıktan sonra Görev Yöneticisini açıp; explorer.exe işlemini tekrar başlatıyoruz.

Yukarıda bahsettiğim bu işlemlerle hiç uğraşmayıp direk bilgisayarinizi yeniden başlatarak eğer olmazsa güvenli kip ‘de başlatarak problemli dosyayı silebilirsiniz. Enbaşta bahsettiğim işlemleride cok zor ‘da kalırsaniz kullanirsiniz..

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !

Tayfun DEĞER

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x