VMware HealthCheck Hizmetleri

Merhaba,

Mevcut ortamlarınızda kullanmış olduğunuz VMware ürünlerinin doğru bir şekilde yapılandırılması, ilerleyen dönemlerde size sorun çıkarma olasılığını minimum’a indirecektir. İleride sorun yaşama olasılığınızın önüne geçmek ve yapınızı daha iyi  tanımak için HealthCheck (Sağlık Taraması) yaptırmanız çok iyi bir çözüm olur.

VMware Health Check Hizmeti Nereden Alabilirim?

Bu hizmeti her alanda her işle uğraşan firmalardan/kişilerden almak yerine özellikle vmware sanallaştırma ürünleri ile ilgilenen firmalardan/uzmanlardan almanızı şiddet ile öneririm.

VMware ürünleri üzeirne olan bilgi ve tecrübelerimden sizde faydalanmak istiyorsanız tayfundeger [at] gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Örnek olarak 3 host ve 1 vCenter’ın bulunduğu ortamda ortalama 20 ile 40 sayfa arasında bir rapor oluşmaktadır. Tabi buradaki sayfa sayısı yapınızdaki sorunlara bağlı olarak artabilir veya azalabilir. HealthCheck hizmetinde VMware vCenter ve ESXi ortamları en ince ayrıntısına kadar incelenir ve bunların best practices’lere uygunluğu incelenip size raporlanır. Ayrıca yapınızda bulunan virtual machine’lerin kaynak kullanım raporları hazırlanır ve bunlar üzerinde aksiyon almanız gereken işlemler belirtilir. Böylece ESXi host’ların kaynaklarını daha düzgün bir şekilde kullanmanıza olanak sağlanır.

HealthCheck hizmeti içerisinde ekstra olarak aşağıdaki maddeler bulunmaktadır:

  • VMware vSphere Performans raporları
  • Mevcut ortamın performans’ının ölçümü ve daha iyi performans alınması için yapılması gereken öneriler
  • vCenter ve ESXi host’lar üzerindek güvenlik açıkları ve bunların sonucunda oluşabilecek risk’lerin belirtilmesi
  • Lisans tipinize göre kullanmanız gereken VMware ürünlerinin belirlenmesi
  • Log’ların incelenmesi ve ileride karşılaşılabilecek problemlerin belirtilmesi

HealthCheck’in yapılması ve raporlanması ortalama 1 ile 7 gün arasında tamamlanmaktadır. Daha detaylı bilgi için tayfundeger [at] gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Teşekkürler.

Başa dön tuşu