TurkNet Cloud

Merhaba,

Uzun süren sunucu arayışımdan sonra bundan sonra yoluma Turk.Net ile devam ediyorum. Bunun sebebi ise önceki hosting firmalarında kesinti ve birçok sorun yaşamamdır.Evet hizmeti çok güzel olan firmalar var ancak bence burada önemli olan sürekliliktir.Barındığınız firmanın uptime oranları çok önemlidir.Kurumsal olmayan birçok kurum uptime oranlarını gelişi güzel birşekilde belirtiyorlar ve bundan dolayıda bazen istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabiliyor.

 

Peki neden TurkNet ‘i seçtim?

Birkere kendilerini seçmemde birçok sebep var.  Turk.Net kendi sektöründe ki en kurumsal firma bence. Kurumsal olmanın faydalarını burada tek tek sıralamak istemiyorum ancak şunu söyleyebilirim bir firmanın kurumsal olması yanında profesyonel desteği getirir. Ayrıca Cloud hizmeti için kullanmış olduğu altyapıyı sitelerinden inceledim. Profesyonel hizmet gerçekten bu olsa gerek.

TurkNet Cloud Altyapısı sanallaştırmaya tam uyumlu Intel Xeon 56** serisi işlemciler ve yüksek bellekli Dell Blade sunucular üzerinde çalışıyor. Altyapının tasarımı yedekli bir yapıda çalışacak şekilde kurgulanmış.Blade şasilerde, Vmware sanal switch lerinde ve backbone’da yedeklilik sağlanmış. Ayrıca her sunucuda gigabit ve 10 gigabit ethernet kartları ile yüksek ağ trafiğine cevap vermek amaçlanmış.TurkNet Cloud Altyapısının veri depolama alanları TurkNet SAN ‘i (Storage Area Network) üzerinde tutuluyor. Brocade SAN Switch’ler ve NetApp Storage ‘a Fiber Channel bağlantıları üzerinden erişiliyor. TurkNet SAN yapısı da yüksek performans ve iş sürekliliği sağlanacak şekilde tasarlanmış.

Tabi bu yukarıdaki bilgileri http://cloud.turk.net/cloud_altyapisi.html adresinden aldığımıda belirtmek istiyorum tabi.

Ben tayfundeger.com için TurkNet Cloud Başlangıç paketini tercih ettim. Şunu söylemeliyim ki sunucudan aldığım performans inanılmaz. Cloud hizmeti düşünüyorsanız mutlaka tavsiye ederim.

Hizmet ve paketler hakkında ayrıntılı bilgiye http://cloud.turk.net/paketler.html adresinden ulaşılabilir.

Sunucu kurulum aşamasında bana yardımcı olan ve desteklerini esirgemeyen TurkNet personellerine buradan teşekkür ediyorum.

0 0 votes
Makaleyi Oylamayı Unutmayın !
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Görüşlerini belirtmek ister misin?x