Google aramaları yeni sekmede açılıyor

tarafından 11 Şubat 2014 tarihinde Digerleri kategorisine yazıldı.

Merhaba,

Bugün çok enteresan bir problem ile karşılaştım. Firefox kullanıcısıyım. Google’a girip arama yaptığımda karşıma gelen sonuçlar sürekli yeni sekmede açılıyordu. Arama sonuçlarında yer alan link’lerin sürekli yeni sekmede açılması can sıkıcı hale gelebiliyor.

Ben bu problemi tarayıcı kaynaklı diye düşünmüştüm hatta birçok aksiyon almıştım bu konu ile ilgili ancak düzeltememiştim. Bu sorun Google arama ayarlarından kaynaklanmaktadır. Çözümü basit;

google2

Google arama ayarlarına giriyoruz. Google üzerinde herhangi birşey aradıktan sonra zaten ekranın sağ tarafında ayarlar ikon’unu göreceksiniz. Arama ayarları bölümüne tıklıyoruz.

google

Karşımıza açılan sayfada Sonuçların açılacağı pencere bölümü altında yer alan Seçilen her sonucu yeni bir tarayıcı penceresinde aç seçeneği yanındaki checkbox’ı kaldırıyoruz.

Artık google’da bir arama yaptığınızda arama sonuçları yeni sekmede açılmayacaktır:) Bunu bulana kadar gerçekten çok uğraştım umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

 

email

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.