Outlook parola soruyor – Parola kaydetme işe yaramıyor

tarafından 16 Mayıs 2013 tarihinde Microsoft kategorisine yazıldı.

Merhaba,

Outlook’unuzu açtığınızda mevcut parolanız değişmediği veya değişip kaydettiğiniz halde sanki hiç kaydetmiyormuş gibi davranıyor olabilir. Böyle bir sorun ile karşılaşırsanız sorunun çözümü aslında basit. Aşağıda vereceğim çözüm ile bunu çözebilirsiniz.

Windows vista, Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerinde bu anlatacağım çözümü uygulayabilirsiniz.

%userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Protect

outlook-protect

Yukarıdaki gibi Protect klasörüne giriş yaptıkdan sonra S-1 ile başayan klasörün ismini değiştireceksiniz. Böylelikle parola sorma gibi bir dertten kurtulmuş olacaksınız. Bu işlemi yapmanızın herhangi bir zararlı tarafı yoktur onu belirteyim. Sadece outlook normal birşekilde çalışmaya başlayacaktır.

Windows XP’de bu yöntem tabi biraz daha farklı,

Regedit’den HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Protected Storage System Provider  anahtarına giriş yapın. Daha sonra burada görmüş olduğunuz S-1 değerini değiştirin. Ama bu yöntem sadece Windows XP’de oluyor onuda belirteyim.

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

email

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.