Esxi root password’u resetlemek

tarafından 12 Haziran 2013 tarihinde VMware kategorisine yazıldı.

Merhaba,

Bir önceki yazımda sizlere ESX bir host’un root password’unu unuttuğumuzda nasıl değiştirileceğini anlatmıştım bu konuya aşağıdaki link’den ulaşabilirsiniz.

http://www.tayfundeger.com/esx-root-password-u-resetlemek.html

Bu yazımda sizlere Esxi host’un root password’unu unuttuğunuzda nasıl değiştirileceğini anlatacağım. Aslında bu yazı daha cok bilgilendirme amaçlı olacak çünkü diğer yazıya oran ile daha kısa olacak.

Eğer Esxi host’unuzun root şifresiniz unutursanız yapacağınız tek şey yeniden kurmak olacaktır. ESX Server’da root password’u unuttuğumuzda yeniden kurmadan root şifresi belirleyebiliyorduk ancak ESXi’da yeniden kurmamız gerekiyor. Bununda sebebi ESX Server’ın arka planında Linux kullanılırken, Esxi ‘da Linux mimarisi kullanılmamıştır. Buyüzden zaten Service Console Esxi sürümlerinde bulunmamaktadır.

Bu konu ile ilgili KB aşağıdadır.

KB1317898

Umarım faydalı olmuştur.

İyi çalışmalar.

email

Bu yazı blog üzerinde Tayfun DEĞER tarafından paylaşılmıştır. 2009 yılında açılan blog kısa zaman içerisinde büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Tayfun DEĞER danışmanlık ve eğitimler vermektedir. vExpert 2013-2019, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud ve MCSE sertifikalarına sahiptir.Twitter 'dan @tayfundeger veya RSS ile sitedeki değişiklikleri takip edebilirsiniz.